Thu. Jul 25th, 2024


Simon Whitlock en Damon Heta verdedigen de titel van de Darts World Cup

Simon Whitlock en Damon Heta verdedigen de titel van de Darts World Cup

De Darts World Cup vindt plaats in de Eissporthalle van 15 tot 18 juni – live op Sky Sports. Dit is wat je moet weten voordat het toernooi wordt uitgebreid naar een opwindend nieuw format.

Wie zijn de huidige kampioenen?

Vertegenwoordigd door Damon Heta en Simon Whitlock – Australië won hun eerste Darts World Cup-titel nadat ze Engeland en Wales vorig jaar met een schok naar de overwinning brachten in Frankfurt.

Heta en Whitlock produceerden een sensationeel dubbelspel door vijfvoudig halve finalisten België uit te schakelen voordat ze viervoudig kampioen en het beste reekshoofd Engeland versloegen in de halve finale.

Het groen en goud pakten de titel dankzij een 3-1 overwinning op het Welshe duo Gerwyn Price en Jonny Clayton in de finale.

Wie zijn de favorieten van dit jaar?

Maak je keuze! De vier best gerangschikte landen – gebaseerd op de laagste cumulatieve PDC Order of Merit-ranglijst van de twee concurrerende spelers – worden gerangschikt en gaan door naar de tweede fase.

Viervoudig kampioen Engeland en Nederland beginnen hun campagne in de achtste finales naast de winnaars van 2020 Wales en tweevoudig kampioen Schotland.

Winnaars – £ 80.000

Runner-up – £ 50.000

Halve finale verliezers – £ 30.000

Kwartfinale verliezers – £ 20.000

Laatste 16 verliezers – £ 9.000

Tweede in groep – £ 5.000

Derde in groep – £ 4.000

Totaal – £ 450.000

Welk land heeft de beste combinaties?

Wereldkampioenen Michael Smith en Rob Cross zullen schitteren in de Engelse ploeg, met drievoudig wereldkampioenen Michael van Gerwen en Danny Noppert klaar om de Nederlandse vlag te voeren.

Gerwyn Price en Jonny Clayton zullen proberen hun heldendaden in 2020 te herhalen door Wales voor het zesde achtereenvolgende jaar te vertegenwoordigen, terwijl Gary Anderson terugkeert naar partner Peter Wright voor het vierde reekshoofd van Schotland.

Wat maakt het WK Darts zo spannend?

Laten we teruggaan naar 2012, toen het duel tussen Engeland en Australië in de laatste etappe op strafschoppen werd beslist. Phil Taylor en Adrian Lewis leken de titel veilig te stellen, maar Paul Nicholson en Simon Whitlock hadden andere ideeën.

We kijken terug op een dramatische PDC Darts World Cup-finale tussen Engeland en Australië in 2012.

Gebruik de Chrome-browser voor een beter toegankelijke videospeler

We kijken terug op een dramatische PDC Darts World Cup-finale tussen Engeland en Australië in 2012.

We kijken terug op een dramatische PDC Darts World Cup-finale tussen Engeland en Australië in 2012.

Wat is het formaat?

Nu de vier beste gerangschikte landen de tweede ronde ingaan, zijn de resterende 36 teams verdeeld in 12 groepen van drie voor de eerste ronde – inclusief 12 gerangschikte landen – waaruit elke groepswinnaar doorgaat.

Na afloop van de round-robin-fase vindt de loting voor de laatste 16 plaats op vrijdagavond, terwijl Engeland, Nederland, Wales en Schotland zich voorbereiden op de strijd in Frankfurt op zaterdag.

De vier best gerangschikte landen worden vooraf toegewezen in de trekkingsreeks, waarbij de 12 groepswinnaars willekeurig worden getrokken.

De tweede ronde vindt plaats in een dubbele sessie op zaterdag, gevolgd door de kwartfinales, halve finales en finale in een grote finaledag in Frankfurt.

Groepsfase – Beste van zeven wedstrijden

Ronde twee – Beste van 15 erfenissen

Kwartfinales – Beste van 15 games

Halve finales – Best of 15 Legacy

Finale – Beste van 19 erfenissen

Loting groepsfase

Gezaaid naar ronde twee
(1) Engeland
(2) Nederland
(3) Wales
(4) Schotland

Een groep
(5) België
Finland
China

Groep B
(6) Duitsland
Hongkong
Japan

Groep C
(7) Australië
Guyana
Gibraltar

Groep D
(8) Noord-Ierland
Frankrijk
Oekraïne

Band
(9) Republiek Ierland
Thailand
Kroatië

Groep F
(10) Oostenrijk
Denemarken
VS

Groep G
(11) Polen
Portugal
Litouwen

Groep H
(12) Canada
Indië
Hongarije

Groep I
(13) Tsjechië
Singapore
Filippijnen

Groep J
(14) Spanje
Zuid-Afrika
IJsland

Groep K
(15) Letland
Nieuw-Zeeland
Bahrein

Groep L
(16) Zwitserland
Italië
Zweden

Sessie tijd

Donderdag 15 juni (19:00 lokale tijd, 18:00 BST)
Groepsfase – Eerste wedstrijden x12
Team 1 x Team 2 van elke groep – speelvolgorde nader te bepalen
België tegen Finland
Duitsland tegen Hongkong
Australië tegen Guyana
Noord-Ierland tegen Frankrijk
Republiek Ierland versus Thailand
Oostenrijk tegen Denemarken
Polen versus Portugal
Canada versus India
Tsjechië versus Singapore
Spanje tegen Zuid-Afrika
Letland tegen Nieuw-Zeeland
Zwitserland tegen Italië

Vrijdag 16 juni
Middagsessie 11.00 uur (BST)
Groepsfase – Tweede wedstrijden x12

Verliezer Eerste wedstrijd x Team 3

Avondsessie (18.00 uur)
Groepsfase – Finalewedstrijden x12

Winnaar eerste wedstrijd tegen team 3

Zaterdag 17 juni
Middagsessie (12.00 uur)

Ronde twee x4

Avondsessie (18.00 uur)
Ronde twee x4

zondag 18 juni
Middagsessie (12.00 uur)

Kwartfinales

Avondsessie (18.00 uur)
halve finales
Laatste

concurrerende naties & Koppelingen

Australië- Damon Heta, Simon Whitlock
Oostenrijk – Mensur Suljovic, Rowby-John Rodriguez
Bahrein – Basem Mahmood, Abdulnasser Yusuf
België – Dimitri Van den Bergh, Kim Huybrechts
Canada- Matt Campbell Jeff Smith
China Xiaochen Zong, Lihao Wen
Kroatië – Boris Krcmar, Romeo Grbavac
Tsjechische Republiek – Adam GawlasKarel Sedlacek
Denemarken – Vladimir Andersen Benjamin Reus
Engeland- Michael SmithRob Cross
Finland- Marko Kantele, Paavo Myller
Frankrijk – Thibault Tricol, Jacques Labre
Duitsland – Gabriël ClemensMartin Schindler
Gibraltar- Craig Galliano, Justin Hewitt
Guyana- Norman Madhoo, Sudesh Fitzgerald
Hongkong Man Lok Leung, Lok Yin Lee
Hongarije – Patrik Kovacs, Levente Sarai
IJsland – Hallgrimur Egilsson, Vitor Charrua
Indië Prakash Jiwa, Amit Gilitwala
Italië – Michele Turetta, Massimo Dante
Japan – Jun MatsudaTomoya Goto
Letland – Madars Razma, Dmitry Zhukov
Litouwen – Darius Labanauskas, Mindaugas Barauskas
Nederland – Michael van Gerwen, Danny Noppert
Nieuw-Zeeland – Ben Robb, Warren Parry
Noord-Ierland – Brendan Dolan, Daryl Gurney
Filippijnen – Christian Perez, Lourence Ilagan
polen – Krzysztof Ratajski, Krzysztof Kciuk
Portugal – José de Sousa, Luís Plum
Republiek Ierland – William O’Connor, Keane Barry
Schotland- Peter WrightGary Anderson
Singapore Paul Lim, Harith Lim
Zuid-Afrika- Devon Petersen, Vernon Bouwers
Spanje – José Justicia, Tony Martínez
Zweden – Dennis Nilsson, Oskar Lukasiak
Zwitserland – Stefan Bellmont, Marcel Walpen
Thailand Attapol Eupakaree, Yong Gaweenuntavong
Oekraïne Vladyslav Omeltsjenko, Illia Pekaruk
ONS- Jules van DongenLeonard Gates
Wales- Gerwyn Price, Jonny Clayton

Bekijk de Darts World Cup op Sky Sports

Donderdag 15 juni
18.00 uur: Groepsfase (Sky Sports Action)

Vrijdag 16 juni
11.00 uur: Groepsfase (Sky Sports Arena)
18.00 uur: Groepsfase (Sky Sports Arena)

Zaterdag 17 juni
12.00 uur: Tweede ronde (Sky Sports Action)
18.00 uur: Tweede ronde (Sky Sports Action)

zondag 18 juni
12.00 uur: Kwartfinales (Sky Sports Action)
18.00 uur: Halve finales en finale (Sky Sports Action)

De jaarlijkse World Cup of Darts wordt uitgezonden op Sky Sports en van 15 t/m 18 juni kun je alle actie meemaken.





Source by rezal

By Orville Anderson

Professional Writer | Published Author | Wordsmith | Lover of Literature | Crafting stories that captivate and inspire | Seeking to connect with fellow wordsmiths and literary enthusiasts | Let's embark on a journey through the power of words | #Writer #Author #LiteratureLover